Най-старият паметник на Христо Ботев - Форум
Петък, 28.04.2017, 01:31Влезли сте като Гост | Група "Гости"Добре дошли Гост | RSS

Музейна Библиотека Враца

[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 41234»
Форум » РИМ - Враца » Обекти и експозиции » Най-старият паметник на Христо Ботев
Най-старият паметник на Христо Ботев
dustyДата: Петък, 18.03.2011, 14:04 | Съобщение # 1
Лейтенант
Група: Приятели
Съобщения: 68
Статус: Offline
Възстановена тема от стария форум

Най-старият паметник на Христо Ботев
от dusty » Чет Май 27, 2010 2:54 pm

Моля, разяснете по-добре какво ще бъде бъдещето на този изключително ценен паметник. Какво ли не чухме от медиите. Надявам се, че няма да се допусне паметника да бъде разделен на две! (бронзовата фигура в музея, а постамента да си остане в градинката на Руски) По моето скромно мнение, постамента е не по-малко ценен и без него паметника просто не е същия.

--------------------------------------------------------------------------------

Re: Най-старият паметник на Христо Ботев
от ForumAdmin » Пет Май 28, 2010 7:31 pm

Разбира се, че няма да бъде "разделен на две". Паметника временно ще е в "Ботева зала", до изнасянето му заедно с постамента пред музея (отляво на входа).

--------------------------------------------------------------------------------

от ForumAdmin » Пет Май 28, 2010 7:38 pm

Днес 28.05. имаше пресконференция при кмета на Община Враца с участието на историци, архитекти, художници, които внесоха необходимите разяснения. Бяха поканени и всички медии във Враца.

от dusty » Пон Май 31, 2010 3:57 pm

Цитат от пресконференцията:
“Невъзможно е в един град да има два паметника на Христо Ботев”, заяви Виктор Шонев.
Моите уважения към г-н Шонев, но едва ли някой друг във Враца споделя мнението му. Паметниците на Христо Ботев са повече от един във доста български градове. Даже точно във Враца би трябвало да имаме най-много.

Едва ли от мнението на този експерт зависи всичко. Но все пак ще попитам отново. Ще бъде ли преместен целия паметник на Христо Ботев пред входа на музея?

от ForumAdmin » Вто Юни 01, 2010 5:52 pm

Потвърждавам думите си, че паметника ще си бъде в оригиналния вид (заедно с постамента) и ще бъде експониразн пред входа на музея.

от dusty » Пон Юли 26, 2010 2:20 pm

Някакво развитие по въпроса с преместването на паметника?

от ForumAdmin » Вто Сеп 21, 2010 7:36 am

Чакаме анонс от общинското ръководство.

Добавено (18.03.2011, 14:04)
---------------------------------------------
Нещо интересно прочетох в прегледа на печата на Дарик:

„Искат освещаване на стария паметник на Ботев". Инициативен граждански комитет на врачанските медии се
обяви за цялостното експониране на „стария" паметник на Ботев до 27 май 2011 г. Според членовете на комитетата Илиана Минковска, Александър Александров и Валя Кръстева състоянието на разчленяване на първия паметник на революционера във Враца неприемливо и оскърбително.

Съобщение редактирано от dusty - Сряда, 02.03.2011, 17:15

garadinkiДата: Петък, 18.03.2011, 14:59 | Съобщение # 2
Полковник
Група: Администратори
Съобщения: 90
Quote (dusty)
Паметника временно ще е в "Ботева зала", до изнасянето му заедно с постамента пред музея (отляво на входа).

wacko Къде ще е тоз паметник! wacko Отляво на входа - да разбираме влизайки в музея отляво в дупката??? faint

KlavdiyaДата: Петък, 18.03.2011, 18:07 | Съобщение # 3
Подполковник
Съобщения: 114
Да в "дупката". Но разбира се ще стъпи на постамент (той си има постамент). Красиво ще е, поне аз си го представям така. И няма да е много далеч от първоначалното му местоположение smile

Посетете моя сайт: http://www.wix.com/klavdiya/icons

garadinkiДата: Петък, 18.03.2011, 20:50 | Съобщение # 4
Полковник
Мдаааа, ама ще трябва да си окосите тревичката в дупката, да си изчистите, къ така ше слагате паметник у мръсна дупка! cool smile

KlavdiyaДата: Петък, 18.03.2011, 21:53 | Съобщение # 5
Подполковник
Тц тц уж напоследък идваш често, а не си забелязала, че не е тревичка, а бръшлян happy

garadinkiДата: Петък, 18.03.2011, 22:23 | Съобщение # 6
Полковник
wacko smile

dustyДата: Петък, 18.03.2011, 22:59 | Съобщение # 7
Лейтенант
Дано до началото на Ботевите дни паметника наистина да бъде поставен пред музея. Май за да се случват нещата, трябва постоянно да се протестира и да се правят инициативни комитети.

ildistoДата: Понеделник, 21.03.2011, 09:55 | Съобщение # 8
Частен
Съобщения: 2
Паметникът на Хр. Ботев ще бъде експониран до началото на Ботевите дни в пространството пред главния вход на музея, съгласно решение на Общински съвет - Враца и комисия от специалисти /архитекти, инженери и художници/. Дейностите по монтирането на паметника са задължение и в прерогативите на Община Враца.

KlavdiyaДата: Понеделник, 11.04.2011, 21:29 | Съобщение # 9
Подполковник
Дейностите по подготовката и монтиране на паметника започнаха smile

dustyДата: Вторник, 12.04.2011, 18:57 | Съобщение # 10
Лейтенант
Супер! Четох някъде, че щели да го поставят на стъклена площадка, каквото и да значи това.

garadinkiДата: Четвъртък, 14.04.2011, 20:26 | Съобщение # 11
Полковник
Добре аз друго не можах да разбера. Защо изобщо се мести този паметник? На кого и какво точно му пречеше в градинката на руски. Беше си много добре там според мен. cool

KlavdiyaДата: Петък, 15.04.2011, 15:23 | Съобщение # 12
Подполковник
Това за стъклената площадка до колкото знам не е вярно!

Относно местенето се обърнете към Общински съвет - те са взели решението. Но ако просто тук изразяваме мнения, ще си кажа, че на мен там също не ми харесваше!
Пък и се чудя защо стана такъв голям проблем. Преди да иде на пл. Руски - години наред е бил в музея и никой не е имал нищо против...

garadinkiДата: Събота, 16.04.2011, 00:32 | Съобщение # 13
Полковник
А бе цялото това местене напред назад си не е работа. Все ми е тая къде ще е, но стига го местили важното е хората да могат да го виждат. Първо в музея после на руски после пак в музея сега пък пред музея, амън от разкарване. Накрая тея от общинския съвет да вземат да си го сложат ** ****** ***** (и тук се чува пииииииииииииииб) wink На мен ми се струва, че имат "излишни" пари за харчене .... cool

Klavdiya0475Дата: Събота, 16.04.2011, 10:37 | Съобщение # 14
Частен
Група: Потребители
Съобщения: 5
Съгласна съм, че много го разкарват напред-назад този паметник biggrin
Това, което разбрах, както и по-горе споменах е че решението да бъде пред музея е взето много отдавна, още когато си е бил в музея. Само, че някой след това решава да го премести на пл. Руски като не се съобразява с решението да е пред музея. И сега най-накрая вече изпълняват това решение, (с което и този Общиснки съвет е съгласен)т.е поправят грешката. Аз така знам!

garadinkiДата: Събота, 16.04.2011, 21:34 | Съобщение # 15
Полковник
Ахаааа. Значи изпълняват старо решение и като дойдат следващите могат пак да си го преместят където им кеф. angry
Пфууу! cool

Съобщение редактирано от garadinki - Събота, 16.04.2011, 21:34

Форум » РИМ - Враца » Обекти и експозиции » Най-старият паметник на Христо Ботев
Страница 1 от 41234»
Търси: